Šou Máša a medveď na ľade v rozhorúčenom Abú Dabí!

Unikátna a jediná licencovaná šou v slovenskej produkcii, vytvorená na motívy známej ruskej rozprávky Máša a medveď, prekorčuľovala až do Spojených arabských emirátov.


Pred viac ako dvoma rokmi, kedy sa šou pripravovala na prvé vystúpenia, nám vôbec nenapadlo, že sa tak rýchlo šou dostane do povedomia aj za hranicami Európy. Už začiatkom roka 2017 sme navštívili mnohé kúty Európy, no v lete sme cestovali až do moderného a kozmopolitného Abú Dabí. Do tohto rozhorúčeného mesta sme priniesli príjemné ochladenie v podobe ľadovej šou Máša a medveď.

Mešita Sheikh Zayed Grand

Na začiatku sme si nevedeli predstaviť, aké budú ohlasy v Spojených arabských emirátoch na ruskú rozprávku v slovenskej produkcii, keďže sa jedná o odlišné kultúry. No nadšenie, radosť a krásne spracovaná rozprávka dokáže spájať. Nesmierne nás potešilo vrúcne prijatie publika, ktorému sa šou páčila a nás naopak očarila krásna krajina a pamiatky mesta.

Zayed Sports City Ice Rink

Mešita Sheikh Zayed Grand

Popri troch vystúpeniach odohraných v Abú Dabí sme stihli navštíviť krásnu mešitu Sheikh Zayed Grand Mosque. Táto mešita je známa najväčším lustrom na svete, zdobeným kryštálmi Swarovski, ktorého šírka je až 10 metrov a výška neuveriteľných 15 metrov! Taktiež najväčším kobercom položeným v hlavej modlitebni a jeho váha je takmer 35 ton!

Keďže však máme leto a boli sme pri mori, nemohli sme odolať návšteve jednej z najkrajších pláži Saadiyat beach. Táto pláž je dlhá 9 kilometrov a pokrytá jemným bielym pieskom. Pri vonkajších teplotách až 49 °C nám tyrkysová voda bola nielen príjemným schladením, ale aj krásnym potešením pre oči.

Už teraz však plánujeme ďalšie predstavenia a čoskoro vám prinesieme množstvo zážitkov z turné!

Saadiyat beach

Hotel Dusit Thani Abú Dabí


GALÉRIA


Text: Adriana Tomajková, PR & Marketing Manager / Fotografie: Alchemy Project

Zdieľajte s priateľmi:
 

Komentáre