O nás

Máša a medveď na ľade

Šou Máša a medveď na ľade je jedinečnou a modernou adaptáciou na animovaný seriál Máša a medveď, ktorý je známy na celom svete. 


Ide o prvú a jedinú licencovanú ľadovú šou s hrdinami z tejto rozprávky, ktorí sú dôverne známi všetkým deťom.

V rámci šou vystupuje viac ako 30 krasokorčuliarov, tanečníkov a akrobatov, ktorí predvedú svoje zručnosti v pestrofarebných kostýmoch. Rozprávkový príbeh dopĺňa veľkolepá scéna s domčekom medveďa, ktorého výška je takmer 10 metrov a je tak obrovský, že sa v ňom medveď dokáže komfortne ukryť zvedavej a roztopašnej Máši. Tá mu nedá vydýchnuť a vytrvalo ho spolu so zvieratkami naháňa po celej ľadovej ploche za sprievodu veselých pesničiek.

Spolu s veselou a chytľavou hudbou tak vznikla ohromujúca šou, ktorú si obľúbili všetky deti a ich rodičia. Pretože na rozdiel od klasického formátu, divákom je ponúkaný komplexný zážitok. Predstavenie spája divadlo, hudobné umenie, krasokorčuľovanie. Umelecké výkony účinkujúcich dopĺňajú krásne animácie na LED svetelnej ploche o veľkosti 138 m2, a taktiež farebné kulisy, ktoré sú na nerozoznanie od tých z rozprávky.


ROK 2015

Máša a medveď na ľade mala svoju svetovú premiéru na jeseň roku 2015 v Steel aréne v Košiciach. Nasledovalo turné po vybraných mestách v Českej republike a na Slovensku.


ROK 2016

Pre veľký úspech v predošlom roku sme sa rozhodli turné šou Máša a medveď na ľade zopakovať aj v roku 2016, pričom v niektorých mestách museli byť vystúpenia pre záujem pridané. Skvelý zážitok pre celú rodinu si diváci mohli užiť na viac ako 25 predstaveniach v 9 mestách, a to len v rámci Českej republiky a Slovenska. Koncom roka 2016 šou videlo celkovo viac ako 100.000 divákov.


ROK 2017

Celosvetovo známa rozprávka, no predovšetkým jej hlavná postava Máša, si získala pozornosť a srdcia nielen detí, ale aj ich rodičov na celom svete. Preto táto jedinečná a úspešná ľadová šou, vytvorená na motívy ruskej rozprávky, v roku 2017 prekračuje hranice Slovenska, Českej republiky a prichádza do vybraných európskych krajín.

Začali sme v Ľubľane, kde šou videlo 7.000 divákov a pokračovali sme v Záhrebe s viac ako 12.000 nadšenými divákmi v publiku. Turné bolo ukončené v Belehrade a celé sa nieslo v znamení detského tanca, spievania a radosti v očiach detí počas vystúpení. Takéto chvíle nám prinášajú nekonečný pocit nadšenia. Preto neustále pracujeme na tom, aby šou Máša a medveď na ľade mohla zavítať do čo najväčšieho počtu miest a zabezpečiť deťom nezabudnuteľný zážitok.

Rok 2017 však zakončíme rozprávkovo, a to v hlavnom meste Estónska, v Talline. Šou sa bude konať v predvianočnom období, čo ešte viac umocní zážitok zo šou na ľade, pretože záver patrí práve krásnej vianočnej scéne.


ROK 2018

Ako všetci dobre vieme, našu neposednú Mášu nezastaví ani chladné počasie a neustále rada niečo vymýšľa a objavuje. V roku 2018 tomu nebude inak a už v marci sa Máša s kamarátmi chystá spoznávať vybrané mestá v Poľsku v rámci ďalšieho turné. Ako prvé pozdraví deti v Krakówe, ktoré je krásnym kráľovským mestom s obrovskou históriou, navštívi taktiež deti v neďalekom meste Katowice a turné zavŕši v meste Gdansk na severe krajiny.


Ľadová šou svojím turné po celej Európe prináša divákom autentický a nezabudnuteľný zážitok priamo na dosah ruky. Koniec koncov takmer každý, kto pozná rozkošnú a zvedavú Mášu, s ňou chce aspoň na chvíľu zdieľať vzrušujúce príhody a taktiež Máša a jej kamaráti sa tešia na detských fanúšikov.

Záujem o show prejavili aj krajiny mimo Európy. Máme za sebou predstavenia v Spojených arabských emirátoch v rozpálenom Abú Zabí a vo vzdialenej indonézskej Jakarte. Pozri infografiku nižšie.


„Páčilo sa nám úplne všetko. Krásne kostýmy, super korčuliarske výkony, vtipné prevedenie a celkovo to bolo super.“ (Slávka)


„Vystúpenie bolo pre celú našu rodinu veľkým zážitkom. Tvorcovia šou premysleli všetky scény do poslednej bodky a dopĺňali ich krásne pesničky! Tie sa nám páčili natoľko, že sme si hudobné CD museli zakúpiť a vyhráva nám doma od rána do večera.“ (Katarína)


„Dcéra bola zo šou maximálne nadšená! Páčili sa nám kostýmy, scény a samozrejme korčuliarske výkony. Konečne šou, ktorá reprezentuje Slovensko na vysokej úrovni.“ (Daniel)


„Dcéra bola z programu nadšená! Kostýmy, scény, korčuliarske výkony – bola to paráda. Konečne niečo reprezentujúce Slovensko na vysokej úrovni.“ (Hana)


„Spracovanie bolo super, účinkujúci sa vžili do svojich postáv a zahrali to vynikajúco. Spracovanie kostýmov bolo tiež super. Šou sa nám páčila celá a najviac sa nám páčilo to, že to zaujalo aj malé deti, ktoré z toho boli nadšené a niektoré počas predstavenia ani nedýchali.“ (Denisa)


“Očarilo nás krásne výtvarné spracovanie scény, ako aj všetkých rekvizít použitých v rámci predstavenia. Spolu s kvalitne naspievanou hudbou tak dotvárali krásny umelecký celok.“ (Ingrid)


Pozrite si bohatú fotogalériu z predstavenia

GALÉRIA


Kto je spoločnosť Comunique?

Sme produkčná agentúra, ktorá sa na trhu pohybuje už viac ako 8 rokov. Za sebou máme organizáciu mnohých koncertov, medzi inými aj koncert Boba Dylana, Erosa Ramazzotiho či skupiny Whitesnake.

V roku 2013 sme získali oficiálnu licenciu na tvorbu šou Máša a medveď na ľade, a to priamo od štúdia Animaccord, ktoré vlastní značku Máša a medveď a produkuje rovnomennú rozprávku. Po viac ako dvoch rokoch intenzívnych príprav, zažila šou Máša a medveď na ľade na jeseň roku 2015 svoju celosvetovú premiéru v Košiciach, na Slovensku. Odvtedy ju videlo takmer 140.000 divákov a to nielen v rámci Európy, ale aj Spojených arabských emirátov. Ďalší diváci však už s nadšením očakávajú vianočné predstavenie v Talline, rozsiahle turné v Poľsku a taktiež opätovné turné na Slovensku a v Českej republike.

Viac informácií o spoločnosti Comunique a jej aktivitách nájdete na webovej stránke www.comunique.sk.

 

facebook-256 Sledujte nás na Facebooku.

Zdieľajte s priateľmi: