Ako sa Máša a medveď dostali na ľad – časť #2

Kvalita, kvalita a ešte raz kvalita
Kým pred niekoľkými rokmi bola ľadová šou niečo nevídané, no dnes je to už na Slovensku populárny formát, ktorý si stihli obľúbiť deti aj ich rodičia. To sme si uvedomovali hneď od začiatku. Bolo nám jasné, že čím viac takýchto podujatí ľudia videli, tým budú náročnejší a o to viac si potrpia na kvalitu. Vedeli sme, že ak chceme zaujať, potrebujeme priniesť niečo špeciálne, čo tu ešte nebolo.
Základom je populárna značka, ktorá spôsobila celosvetový ošiaľ. No to nestačí. Vedeli sme, že sa musíme sústrediť na kvalitu. Taká dokonalá rozprávka, akou Máša a medveď je, si zasluhuje prvotriednu ľadovú šou. Rozhodli sme sa preto osloviť špičku medzi slovenskými a českými umelcami, ktorí majú dlhoročné skúsenosti. Medzi nimi sú mená ako Valeria Schulczová, Roman Olekšák, Ondřej Soukup či Gabriela Osvaldová. Viac o jednotlivých autoroch sa dozviete v našich ďalších článkoch.

Prísne posudzovanie
Už v predchádzajúcom článku sme spomínali, že získanie licencie na značku Máša a medveď nám trvalo takmer celý jeden rok. To vyjadruje dve veci, jednak našu nezlomnosť a vytrvalosť, ale tiež veľmi prísny schvaľovací proces. Spoločnosť Animaccord si právom svoju cennú značku stráži a preto sme aj po získaní samotnej licencie museli všetko posielať na schválenie. Každý kostým, každá pesnička a ich texty, celý scenár, ale aj kulisy – to všetko muselo prejsť a aj prešlo prísnym schvaľovacím procesom, aby si ruská spoločnosť bola stopercentne istá, že našu šou vytvárame v súlade so základnými myšlienkami a charaktermi rozprávky. Čo to v praxi znamená, sa dozviete v ďalšom článku, už onedlho 🙂

Zdieľajte s priateľmi:
 

Komentáre